http://www.vistaprintdeals.com acrobat student version purchase acrobat pro dc for apple mac os to autocad lt

Prezident Andrej Kiska čítal deťom

prezident-cita-detom

Prezident Andrej Kiska čítal v piatok deťom v Šrobárovom ústave detskej tuberkulózy a respiračných chorôb v Dolnom Smokovci z obľúbenej detskej knižky Mach a Šebestová od českého autora Miloša Macourka.
Zapojil sa tak do projektu Celé Slovensko číta deťom, nad ktorým prevzal aj záštitu. Prezident Kiska sa svojim príspevkom hlási k myšlienke projektu, ktorý si kladie za cieľ vrátiť všetkých späť ku knihám a vychovať z našich detí duchovne a tvorivo bohatých ľudí.
Občianske združenie Celé Slovensko číta deťom organizuje spolu s knižnicami čítania pre zdravé aj choré deti po celom Slovensku od roku 2011.
https://www.prezident.sk/article/prezident-cital-detom-v-dolnom-smokovci/

Smokovec 3. júna (TASR) – Deťom v Šrobárovom ústave detskej tuberkulózy a respiračných chorôb v Dolnom Smokovci v rámci akcie Celé Slovensko číta deťom prečítal z rozprávkovej knihy aj prezident SR Andrej Kiska. Pre choré deti si vybral rozprávku o Machovi a Šebestovej. Ako uviedol prezident, do Šrobárovho ústavu chodil v minulosti často, pretože jeho syn Andrej mal pred rokmi problém s pľúcami. V tom čase mu rozprával a čítal množstvo rozprávok. „Tie som si pre svoje deti často vymýšľal. Najčastejšie to bola rozprávka o kozmickej lodi,“ uviedol pre TASR Kiska. Podľa jeho slov je dôležité, aby rodičia čítali deťom knihy. „V dnešnom pretechnizovanom svete, plnom tabletov a rôznych televíznych programov, dáva čítanie nielen samotný zážitok z kníh, ale buduje sa aj emočný vzťah. Ja si do dnešného dňa pamätám, že som ako malý chlapec ležal v posteli a otec nám čítaval z knihy rozprávku o Robinsonovi Crusoeovi,“ uviedol prezident. Výber rozprávky O Machovi a Šebestovej, ktorú prečítal deťom, zvolil zámerne. „Kniha je vtipná, milá, objavuje sa v nej aj fantázia. Mal som pocit, že to bude najlepší príbeh pre deti, ktoré sa tu liečia,“ vysvetlil Kiska. Deťom v Šrobárovom ústave prečítal rozprávku aj vedecký pracovník Tatranského národného parku Peter Fleischer, horský vodca, fotograf a spisovateľ Ladislav Janiga, novinárka Ingrid Janigová, riaditeľka Knižnice Vysoké Tatry Janka Kapustová, básnik Ján Bendík a herečka Viera Kučerová. Týždeň čítania deťom na Slovensku sa koná už po druhý raz, odštartoval v pondelok 30. mája a vyvrcholil dnes vo Vysokých Tatrách. Cieľom podujatia je vrátiť všetkých ku knihám a k spoločne prežitým rodinným chvíľam, upevniť rodinné vzťahy a životné hodnoty. Organizátori sa inšpirovali projektmi, ktoré už niekoľko rokov fungujú v susednom Poľsku či Česku. „Motto projektu Čítajme deťom 20 minút každý deň je motiváciou, aby sme z našich detí vychovali duchovne a tvorivo bohatých ľudí, prípadne sme sa o to aspoň pokúsili. Čítanie je aj cestou k tichu rodinnej intimity, komunikácii detí a rodičov, detí a starých rodičov, ale aj detí navzájom,“ uviedli organizátori. Záštitu nad podujatím prevzal prezident Andrej Kiska.
http://www.kino.pozry.sk/clanok/Prezident_Andrej_Kiska_cital_detom/415359